fbpixel
Skip to main content

LINOTIP Centru Independent Coregrafic este un studio de spectacole si performance-uri de dans contemporan si physical theatre. Manifestarile cultural-artistice pe care le organizam contin de asemenea cursuri si ateliere de dans contemporan coordonate de coregrafi profesionisti, conferinte si proiectii de film de dans.

Am creat LINOTIP din nevoia de a oferi diversitate în ponderea de spaţii independente, de a pune in valoare dansul contemporan şi importanța prezenţei acestuia în segmentul artelor performative naţionale.

Spatiul face parte dintr-un hub cultural din centrul Bucurestiului, situat in incinta Palatului Universul.

Wednesday, 22 November
price: 50.00 LEI (acces general)

*Promo: pentru această reprezentație, la fiecare bilet adăugat în coș, al doilea este gratuit.


25-30 Nov 2017
Full pass +2017 - Linotip / CNDB / Replika

asigură accesul la toate evenimentele din cadrul +2017

25-30 Nov 2017

LINOTIP – Centru Independent Coregrafic, București

price: 150.00 LEI


25-30 Nov 2017
Pass +2017 - sala Linotip

acces la toate evenimentele organizate la Linotip

25-30 Nov 2017

LINOTIP – Centru Independent Coregrafic, București

price: 100.00 LEI


Saturday, 25 November
price: 20.00 LEI


Sunday, 26 November
price: 20.00 LEI


Monday, 27 November
price: 20.00 LEI


Tuesday, 28 November
price: 20.00 LEI


Tuesday, 28 November
price: 20.00 LEI


Wednesday, 29 November
price: 20.00 LEI


Wednesday, 29 November
price: 20.00 LEI


Friday, 8 December
price: 50.00 LEI (Nerecomandat sub 16 ani)


Sunday, 10 December
price: 50.00 LEI (acces general)

*Promo: pentru această reprezentație, la fiecare bilet adăugat în coș, al doilea este gratuit.


Wednesday, 13 December
price: 50.00 LEI (acces general)

*Promo: pentru această reprezentație, la fiecare bilet adăugat în coș, al doilea este gratuit.


Friday, 15 December
price: 50.00 LEI (acces general)