Regia: Łukasz Palkowski

Cu: Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik

Dramă, biopic – Polonia – 2017 – 1h50

Sinopsis:

Filmul este inspirat din viața sportivului Jerzy Górski, care a crescut într-un mediu dificil, dependent fiind de alcool și droguri. Participăm la cei paisprezece ani de luptă cu viciile sale, asistăm la prima sa mare iubire, vedem cum se prăbușește când iubita sa moare, dar și cum reușește să lupte cu eroism pentru o nouă viață, devenind un sportiv de excepție. Jerzy Górski a terminat cursa morții și a stabilit recordul mondial la campionatul de triatlon, câștigând titlul de dublu campion Ironman.

Jerzy Górski a luat mulți ani cele mai puternice narcotice în Polonia anilor '70 - morfină, cocaină, heroină. A ajuns la închisoare, apoi într-un spital de psihiatrie, și-a pierdut iubita și copilul, a fost pacient al  centrului de recuperare Monar. Mai târziu, s-a antrenat șase ani pentru concursurile de alergare și triatlon, câștigând Campionatul Mondial pe distanța Double Ironman cu un timp de 24 de ore, 47 de minute, 46 de secunde. În prezent este membru al Asociației Poloneze de Triatlon, organizează multe concursuri de triatlon și alergare. A dus o luptă uriașă cu sine și a câștigat. – Dariusz Pawłowski, dzienniklodzki.pl

At this moment, we do not have any future performances scheduled.