fbpixel
Skip to main content

Școli de animație

Kinofest 2017

Școli de animație Kinofest 2017

Adventuri in animatie - Scoli de animatie invitate

1.Air, Jolene Tan, Phoebe Ting , Hu Min Hao (2'5” / Singapore)

2.CONUNDRUM, Imrich Kútik (3'42" / Slovacia)

3.Dynamis, Eleanor Evans and Claudia Pace (3’ / Spania)

4.Emerge, Lucil Lepeuple, Margot Cardinael, Zoé Caudron, Benjamin Bouchard, Camille Gras, Marine Boudry (7'50" / Franta)

5.Lace Murex, Crystal Yip (2'30" / Hong Kong)

6.Entre tes Mains, Delphine Delannoy, Lisa Baillon, Tsu-Ning Lai, Atiyyah Lallmahomed, Gwenaël Renaud, Daphné Westelynck (7'50" / Franta)

7.From the same thread, Antonia Piña, Lorène Friesenbichler, Phaedra Derizioti, Rucha Dhayarkar (3'10" / Spania)

8.Grounded, Lucas Durkheim (4'10" / Franta)

9.Hummingbird Minuet, Lin, Yu-Jhen (2'06" / Taiwan)

10.DON, Samuel Púchovský (1'29" / Slovacia)

11.In One Drag, Alireza Hashempour (3' 5" / Germania)

12.Lak Boh Ki, Qing Sheng Ang (7’38” / Singapore)

13.Invasion Day, Vincent De Bellis, Milos Erastotene, Terence Guilpin, Léo Lefebvre, Raphaël Leylavergne, Arthur Loiseau, Mohamed Oumoumad, Dimitri Trouvé (2'58" / Franta)

14.New Blood, Ladislav Jambor (1'20" / Slovacia)

15.Overrun, Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cottard, Matthieu Druaud, Adrien Zumbihl (7'42" / Franta)

16.Rattling Downhill, Sio Kam Ian (3' / Hong Kong )

17.Poilus, Vincent De Bellis, Milos Erastotene, Terence Guilpin, Léo Lefebvre, Raphaël Leylavergne, Arthur Loiseau, Mohamed Oumoumad, Dimitri Trouvé (4'32" / Franta)

18.Roast Chicken with Vegetable and Lime Sauce, Tsai, Chen-Yu (4'3" / Taiwan )

19.THE SWORD, Samuel Fulec (1'20" / Slovacia)

20.Tales from the Paper Woods, Chen,Ying-Yuan (1'08" / Taiwan )

21.Tuning, Ferran Viura, Gáspare Lo Vacco, Juan Vásquez and Giovanni Aguilar (2' / Spania)

22. Aux Abois, Emmanuel Temps, Kevin la Gall, Abigaelle Michel, Auriane Remond, Antonie Jean (1’35” / Franta)

we also recommend

Festival Pass Anim'est 2017
29.09.2017
Festival Pass Anim'est 2017


Cinema Eforie, Cinema Elvire Popescu, CINETic, Expirat - Halele Carol, Apollo 111

Ghost in the Shell 3: The New Movie Anim'est 2017 - Special Programme
29.09.2017
Ghost in the Shell 3: The New Movie

Anim'est 2017 - Special Programme
Cinema Elvire Popesco, București

Ethel & Ernest Anim'est 2017 - Competition
04.10.2017
Ethel & Ernest

Anim'est 2017 - Competition
Cinemateca Eforie, București