fbpixel
Skip to main content

Proiecție-maraton Competiție Scurtmetraj

DaKINO 2018

Proiecție-maraton Competiție Scurtmetraj DaKINO 2018

Proiecție-maraton Competiție Scurtmetraj DaKINO 2018

COMPETIȚIE SCURTMETRAJ 1

IRON HANDS- SUA- China, 11’

Regie: Johnson Cheng

THE CHAPTER OF IONELA- Germania, 10’

Regie: Christoph Lacmanski

JOY - Germania, 15’

Regie: Abini Gold

BENDITO MACHINE VI-CARRY ON - Spania- Franța, 13’

Regie: Jossie Malis

I.O.C- SUA, 14’

Regie: Gerardo Soto

DUPĂ 9 SAU 10 ORE- România, 15’

Regie: Răzvan Dutchevici

DODGER- SUA, 7’

Regie: Henry Kaplan

BLOOD IS SPIRIT- Germania, 15’

Regie: Rupert Gruber

THE LAST DROP- Germania, 10’

Regie: Sascha Zimmermann

 

COMPETIȚIE SCURTMETRAJ 2

FAITH- Rusia, 15’

Regie: Tatiana Fedorovskaya

THE KNIFE SALESMAN- Australia, 10’

Regie: Jamie Helmer, Michael Leonard

SCRATCH - Spania, 20’

Regie: David Valero

KAPITALISTIS- Franța-Belgia, 14’

Regie: Pablo Munoz Gomez

TWIN ISLANDS- Franța, 7’

Regie: Manon Sailly, Charlotte Sarfati, Christine Jaudoin, Lara Cochetel, Raphaël Huot, Fanny Teisson

WHAT COMES FROM OUTSIDE- Germania, 11’

Regie: Kai Gero Lenke

DATE NIGHT- România, 17’

Regie: Stela Pelin

JODILEKERS DELA CRUZ, EMPLOYEE OF THE MONTH- Filipine- Singapore, 13’

Regie: Carlo Francisco Manatad

 

COMPETIȚIE SCURTMETRAJ 3

MARLON- Franța-Belgia, 19’

Regie: Jessica Palud

MIDNIGHT CONFESSION - Canada-SUA, 10’

Regie: Maxwell McCabe-Lokos

MANEKI NEKO- Grecia, 19’

Regie: Manolis Mavris

FRAMED - Italia, 7’

Regie: Marco Jemolo

MERRY-GO-ROUND- Rusia, 13’

Regie: Russian Bratov

CHERS AMIS- România-Moldova, 20’

Regie: Valeriu Andriuță

STATE OF EMERGENCY MOTHERFUCKER- Belgia, 6’

Regie: Sébastien Petretti

THE BEETLE OF THE END OF THE STREET- Spania, 19’

Regie: Joan Vives Lozano

CUBEMAN- Ungaria, 19’

Regie: Linda Dombrovszky

ACROSS MY LAND- SUA- Franța, 15’

Regie: Fiona Godivier


Festivalul de Film DaKINO se desfășoară în perioada 18- 22 aprilie, la ARCUB și Cinema Muzeul Țăranului.

we also recommend